Aastaid esinenud pingepeavalu, aeg-ajalt migreenihood - naine 32

Tal oli aastaid esinenud pingepeavalu, mis vahepeal muutus harvemaks, selleks et ühel hetkel taas intensiivsemalt esile kerkida. Samuti tekkisid aeg-ajalt migreenihood, mis sundisid terveks päevaks voodisse pikali jääma. Ta alustas tööd massöörina ning kohe alguses hakkas tema juures palju kliente käima. Kuid koos töökoormuse järsu suurenemisega sagenesid taas ning muutusid tugevamaks ka peavaluhood. Selle tõttu tekkisid tal raskused enda tööülesannetega toime tulemisel.  

Esimene seanss iseenesest ei olnud tema jaoks sugugi meeldiv. Ma küll ühtelugu küsisin, kui tugev valu tal parasjagu on, sel ajal kui ma lihastes paiknevatele pingekolletele ehk trigerpunktidele survet avaldasin. Et see ikka püsiks talutava piires. Ta tundis valu nii selles kohas, kus ma survet peal hoidsin, kui ka trigerpunktidest pähe kiirguvat valu. See oligi see sama pingepeavalu, mida ta oli tavaliselt tundnud. Massaaži käigus tekkis tal vahepeal ka iiveldustunne. Koos pingekollete lõõgastumisega hakkas tasapisi taanduma nii peas tuikav valu, kui ka lokaalne valulikkus surve avaldamise kohas. Vahetult pärast seanssi oli tal pea üsna uimane, kuid samas ta tundis peas ja kaelas ka suurt kergendustunnet. Hiljem sain teada, et järgmisel päeval oli tal üldine enesetunne olnud väga halb, mis avaldus uimasuse ja väsimusena.

Kolme nädala pärast toimunud teine seanss ei kulgenud samuti kergelt, kuid valupunktidele survet avaldades oli valulikkust siiski juba natukene vähem tunda, samuti oli vähenenud pähe kiirguv valu. Nagu pärast esimest seanssi, nii ka sel korral ta tundis ennast järgmisel päeval üsna väsinuna. Kuu aja pärast toimunud kolmas seanss kulges võrreldes kahe eelmisega juba oluliselt kergemalt. Massaaži järel ei tekkinud sellist uimasust, nagu varem, ning ka järgmisel päeval ei olnud halba enesetunnet. Kaks järgmist seanssi olid juba üsnagi valuvabad. Võib öelda, et massaaži ajal enam valu pähe ei kiirgunud.  

Pärast viiendat seanssi tal tekkisid raskused leida sobivat aega teraapiasse tulemiseks. Samas ta ei olenud juba mõnda aega peavalu tundnud, mis lubas tal endale rohkem kohustusi võtta. Lõpuks me sellega piirdusimegi, kuigi algul oli plaanis teha umbes kümme seanssi. Teraapiaseansid toimusid nelja kuu jooksul. Teksti avaldamise hetkel on ravikuurist möödunud rohkem kui kaks aastat. Selle aja vältel ei ole tal pingepeavalu ega isegi migreenihooge esinenud, kuigi ta on kogu aeg täiskoormusel töötanud.

Kliendilood ja tagasiside