Varasem klientide tagasiside

Siin on kliendisoovitused, mis pärinevad aastatest 2010-2014. Algselt oli iga teksti juures kliendi täisnimi, kuid nüüd, aastaid hiljem, ma eelistaksin täisnime kasutamist vältida. Kohati avaldatakse siin ikkagi üsna palju enda delikaatset infot. 


Seljavalu on äärmiselt tüütu kaaslane. Mõneks ilusaks hetkeks laseb ta arvata, et oled temast lahti saanud, et siis vale liigutuse või asendi korral jälle rünnata. Eks temaga harjub pikapeale elama, kuid ta lausa imeb sust välja kogu energia ja tegutsemistahte ning väsitab kohutavalt. 

Minu kaaslasena on seljavalu käinud ligi 4 kuud – ajast, mil kukkusin libedal teel jalgratta seljast otse selja peale. Enne seda traumat ei teadnud ma seljavalust suuremat. Pärast erinevaid arstlikke uuringuid, süste, tablette, geele, harjutusi ning kiropraktiku juures käiku olin valmis juba alla andma – selg andis tunda nii öösel kui päeval. Oma 23 aasta juures tundsin end kuskil 50 aastat vanemana. 

Sain Kuldari kontakti üsna juhuslikult, läbi interneti. Kuna ma ise Tallinnas ei ela, satun siia suhteliselt harva. Viimasel visiidil otsustasin asja ära proovida. Eranditult kõik kommentaarid olid taevani kiitvad, mis mind alguses veidi skeptiliseks muutis. Ometi pean ma nüüd tunnistama, et ega muudmoodi Kuldarist kirjutada saagi. Tema rahulik, põhjalik ja professionaalne lähenemine tekitavad juba esimesel korral usaldust. Rääkimata sellest mõnusast (kohati valusast), aga siiski vabastavast tundest, mis tema käte all tekib. 

Pärast massaaži tundsin väikeseid muudatusi – saapaid jalga pannes ei võtnudki kummardamine hinge kinni, pikka aega järjest istumine ei sundinudki kohe nihelema ega paremat asendit otsima ning mis kõige parem – järgmisel hommikul voodist tõustes sain hoopis kiiremini liikuma ja tundsin end puhanuna ja energilisena. Eriti imestama paneb mind see, kui pikaajaline mõju võib olla juba ühel raviseansil – iga päevaga läheks selg justkui vabamaks. 

Ma tõepoolest naudin üle pika aja head ja kerget enesetunnet ja saan selles tänada vaid Kuldarit. Ootan juba järgmist massaaži, et alanud paranemisteed jätkata.  

Maria


Olles kimpus väga suurte valudega kaelas, mis neuroloogi diagnoosi järgi olid tingitud tugevast lihaspingest õla ja kaelalihastes, sattusin õnneliku juhuse läbi Kuldar Viikma juurde. Kuna jõudsin tema juurde suhteliselt kiiresti peale valuatakki, siis usun, et see tingis ka ravi efektiivsuse, ainult kolme seansiga.

Mõeldes tagasi valule, mis takistas mind pead keeramast ja segas öist und, siis võin vaid rõõmu tunda, et on olemas selliseid spetsialiste. Eriti kiidan Kuldari tahet teha patsiendile selgeks lihaste ülesanded ning kuidas neid hooldada erinevate harjutuste abil, see oli suureks abiks valudest vabanemisel. Harjutused on praegu minu igapäevases tegevusprogrammis.

Reet 


Kui mul pinged ja valulikkus ülakehas juba häirivaks muutusid, sain õelt soovituse Kuldari poole pöörduda. Otsustasingi minna. Pabistasin ka pisut, sest minu isiklik kogemus massaaži vallas piirdus vaid aastatetaguse ehmatavalt valuliku protseduuriga. 

Minu uus kogemus oli igati meeldiv. Massaaž oli nauditav ja samuti ka suhtlemine. Juba vahetult peale Kuldari põhjalikku tööd tundsin ennast kui teise inimesena, kõikjalt surises nii mõnusasti. Pinged ja valulikkus leevendusid ja seega ka kogu enesetunne paranes. Milline rõõm! 

Nüüd kui sellest on möödunud üle poole aasta, tunnen, et on jälle aeg ennast Kuldari kätesse usaldada, et ennast pisut värskendada.

Urve 


Olen ametilt peakokk. Kokatööga olen endale leiba teeninud juba tublid 10 aastat. Kuldari juurde sattusin otsides abi oma valutavale alaseljale. Peale esimest seanssi pole see valu enam tagasi tulnud. Otsustasin tema soovitusel läbi teha ravimassaazi kuuri, mis aitaks ka mu rühti korrigeerida ja selga sirgendada. Tänu Kuldarile sain teadlikuks oma lihaste düsbalansist. Kuna olen vasakukäeline, siis on vasaku kehapoole lihased tugevamad ja ka rohkem pinges, mis tekib igapäevase tööga. Parema poole lihased on nõrgemad ja seega tekivad probleemid ka rühiga. Sain ka hulgaliselt praktilisi harjutusi, et oma kehapoolte tasakaalu taastada ja hoida. 

Ausalt öeldes ei ole ma varem ühtegi nii põhjalikku massaažikuuri läbinud, kus punkt-punktilt erinevad lihased ja sidekoed lõdvestatud saavad. Enesetunne paraneb iga seansiga. Kindlasti soovitan Kuldarit ja tema kuldseid käsi oma ametivendadele ja -õdedele ning kõikidele teistele, kel seljaga ja rühiga probleeme.

Urmas, 32


Tutvusin Kuldariga 6 aastat tagasi, kui töötasin arstina Laulasmaa Spaas. Kuldar oli seal massöör, ja kuna ta hea tööga kohe alguses silma paistis, palusime tal juhtida ja korraldada massööride tööd uues arenevas spaas. Mäletan, et kui Spaasse tuli mõni pretensioonikas klient, kes tõhusat massaaži nõudis, palusin Kuldarit, ja tema massaažiga jäädi alati väga rahule.

Hiljaaegu hakkasin tundma ebamugavat pinget ja valu kaela- ja seljalihastes. Võtsin ühendust Kuldariga. Tunnistasin talle, et ei ole elus kunagi massaažis käinud ja veidi kardan, kas see mulle üldse sobib. Kuldar arvas, et saab aidata mind sellest kartusest üle. Ta rääkis minu suureks hämmastuseks, et oli juba Spaas töötamise ajal märganud mu kehahoiakust lihaspingete olemasolu. Siis ta ei söendanud mulle seda öelda. Massaaži ajal leidis ta sügavamates seljalihastes väga valulikke kohti, kuhu ilmselt olidki kogunenud paljude aastate pinged. Alguses oli massaaž veidi valus, aga pärast vähenes ka sisemine pingesolek ja hakkas väga mõnus ja kerge olla. Käisin massaažis 2 korda, kahjuks ei saanud seekord rohkem käia, kuna elan Soomes. Sain kaasa ka harjutused, mida peaksin kodus tegema.

Arstina tean, et pinges olevad lihased võtavad suurema osa koormusest endale, ja teised lihased jäävad laisaks. Nii kujunebki vale rüht, tekivad pea- ja seljavalud. Psühhiaatrina tean, et igasugune krooniline valu põhjustab ajus muutusi, ajurakkude hävimist ja keemiliste ainete tekkimist, mille mõjul inimene masendub. Kurb ja madala enesehinnanguga inimene ei ole aga edukas ega õnnelik inimene. Ilusad ja kallid asjad, mida endale ostame, ei anna seda heaolutunnet, mida saab heast füüsilisest vormist. 

Nüüd on massaažist 2 nädalat möödas, ja võin öelda, et mu selg ei ole enam nii kange, liikumine on kergem ja isegi mõtted peas on selgemad. Arvan, et istun varsti taas laeva ja sõidan Tallinna massaažile, soovin, et hea enesetunne jääks püsima. Aeg-ajalt tasub meil kõigil tõsiselt mõelda, mille peale raha kulutada. Ja kui olete massaaži kasuks otsustanud, siis soovitan Kuldari poole pöörduda.

Mare


Sattusin Kuldari käe alla esmakordselt 4 a tagasi, kui tundsin pingeid õlgades ja häirivat valu ülaseljas. Ma ei uskunud hästi, et massaaž mind aidata saab, aga ebamugavus ja valu aina kasvas ning otsustasin proovida. Ta tegeles minuga tund aega, näidates ette ka seljalihaseid tugevdavaid harjutusi. Peale massaaži lootsin saada kohest leevendust, kuid see andis siiski mõned päevad oodata. Kolmel järgneval päeval peale massaaži tundsin endiselt valulikkust, kuid see oli rohkem nagu hajutatud. Viiendaks päevaks oli kogu pinge ja valu kadunud. Järgnevalt tegin ka võimlemisharjutusi ja siiani pole mul ülaseljaga probleeme olnud. 

Teist korda pöördusin tema poole peale seda, kui olin ära löönud oma sabakondi. Tekkinud tugev turse ja põletik möödusid mõne aja pärast, kuid valu päriselt ära ei kadunud. Röntgenpilt näitas, et luumurdu polnud. Kuldar ütles, et libisedes vastu teravat lauanurka olin vigastanud luu ümber olevaid sidemeid. Valulikkus kadus mõne päeva jooksul peale massaaži ning paistab, et ka seekord piisas vaid ühest seansist. Valuvaba olek on kestnud juba mitu kuud. 

Imbi 


Olen tantsimise ja võimlemisega tegelenud alates 5 eluaastast. Juba üsna varakult hakkas mul selg valutama ning diagnoositi skolioos. Kuid ma jätkasin tantsimisega. Praegusel hetkel õpin TLÜs koreograafiat, kus mu selg saab väga palju koormust. Tekkisid jubedad valud alaseljas ja abaluude vahel. Kuldar tegi mulle mitu teraapiaseanssi, kus oli nii massaaž kui ka võimlemisharjutused, mis aitasid vajalikud lihased tugevamaks teha. Olen tema tööga väga rahul, sest valud on kadunud ja seljas on kindlam tunne. Kuldaril on oma spetsiifika ning ta teab, mida ta teeb. Nüüd ma saan jälle rahulikult tantsima minna ja kui midagi hakkab valutama, siis ma tean mida pean tegema ja kelle poole pöörduma.

Maria, 21


Kuldarit kohtasin 4 aastat tagasi Laulasmaa Spaas. Olin oma ravipaketti valinud meemassaazi ja seda sattus tegema Kuldar. Enne protseduuri läbiviimist tundis ta tõsist huvi minu tegeliku seisundi kohta. See tähendas seda, et kas ma tahan tõesti ainult lõõgastavat massaazi või saab ta mind rohkem aidata. Mind oli aastaid vaevanud valu alaseljas, mis levis edasi paremasse puusa ja jalga. Õnneks julgesin oma probleemi kurta, kuigi ma ei uskunud, et seda on massaaziga võimalik leevendada. Olin massaazikuure varemgi võtnud, aga sellele probleemile abi polnud saanud. Kuldar pakkus meemassaazi asemel välja sügavkoe massaazi ja ma otsustasin selle kasuks. Tookord käisin ta juures kaheksa korda ja sellist valu, mis mind varem saatis, ei ole ma enam tundnud. 

Kuna mul on istuv töö ja liikumist vähe, siis olen leevendust otsinud veel oma pinges kaelale ja ülaseljale. Lisaks massaazile oskab Kuldar soovitada võimlemisharjutusi, et ennast ise kodus aidata. Harjutused tuleb koos temaga läbi teha, et ikka õigesti välja tuleks. Soovitasin Kuldarit ka oma abikaasale, kes sai abi õlavalule ja tütrele. Nad on samuti väga rahule jäänud. Meeldiv on suhelda inimesega, kes on pühendunud oma erialale ja teeb oma tööd südamega. 

Liili


Sattusin Kuldari juurde seepärast, et ta on mu endine töökaaslane ja tean tema spetsialiseerumist just ravimassaažile. Kurtsin seljavalu, mis lööb jugadena istmikust sabakonti. Olin varem abi otsinud venituslaual rippumisest, nõelravist ja kiropraktikult. Usun üsna kindlalt, et ka need olid mulle abiks. Siiski päris ära valu ei kadunud. 

Kuldar asus minu valuallikat avastama väga temalikult: järjekindlalt, suure energiaga, kogu tähelepanu sinule pöörates ja väsimatult. Sellisel tööl on tulemused - üles sai leitud valu algallikas ehk pinges (või põletikus) sisemine tuharalihas. Muidugi koorus välja ka hulgaliselt teisi valusaid ja pinges lihaseid, mis praegu veel igapäevaselt valuaistingut ei andnud, aga oleksid (võib-olla) mingil ajal endast juba raskemal kujul märku andnud. Tõde tunnistades, olin peale esimest korda väga kurb. Aastaid on 45 ja tahan ma või salgan, probleemseid kohti lihastes ja tugisambas on rohkem kui tunnistan. 

Peale igat korda muutus mu meel rõõmsamaks ja rahulolu kasvas. Mitte seepärast, et valu kohe oleks kadunud - seda mitte, vaid seetõttu, et teadsin, kuidas ennast ise aidata, kelle poole pöörduda kui probleeme tekib. See, kui sa tead, mis sinu valu põhjustab, on väga jõudu andev. Käisin Kuldari juures 4 korda ning nüüd olen juba pikemat aega sellest valust vaba olnud, mis mind mitu aastat vaevas.

Liilia


Olen ratsasportlane, seega on mu selg igapäevaselt päris kõva koormuse all. Hobuse seljas istumine ei saa ju mingit koormust tekitada - ütlevad paljud – jah tõsi, kui sa istud seal nagu "sült", siis hobune tõmbaks sind oma jõuga lihtsalt kuskiltmaalt kaasa ja oleksid nagu hüpiknukk kes lihtsalt seljas ei püsiks. Kõige suurem koormus tekib just takistussõidus, kus selg on pidevas sundasendis - hoides tasakaalu, on ettepoole kaldunud ja valmis iga hetk hobusega kaasa minema. Minu jaoks on see kõik nii igapäevane tegevus nagu söömine, joomine ja magamine - et pärast sporditegemist näiteks lihaste venitamine kõne alla ei tulnud. Ja ega noor inimene ei pööra ju tähelepanu sellele, et pärast trenni on selg märg, aga õues hobusega jalutades tuul ning madalad temperatuurid. Sealt hakkasid ka probleemid... 

Algselt mitte eriti häirivad seljavalud, aegajalt seljalihasekrambid, mis tekkisid näiteks lihtsalt rääkides või mittemidagitehes, mis aina süvenesid, kuni nendest sai probleem. Muidugi oli esmaabiks hobusesalv lihasevalu leevendamiseks ning reumavöö, mis hoidis sooja. Ma olen tänase päevani tänulik sellele päevale kui ma juhuslikult sattusin Laulasmaa Spaasse ning valisin protseduuriks ka massaaži, mida teostas siis Kuldar. Olin seni käinud niisama silitajate käe all massaažitoolis magamas :) Kuldari juures mul aga und ei tulnud, sest tegemist oli sügavkoe massaažiga ja protseduur oli iseenesest mõistetavalt kohtades kus probleemid kõige suuremad olid ka natuke valulik, kuid ebamugavat seal küll midagi polnud. Kõik mu lihased, mida polnud 15 aastat venitanud, said nüüd üksipulgi läbi venitatud. 

Järgmistel päevadel oli mul tunne nagu ma oleks 2 tundi jõusaalis mässanud - ühesõnaga lihased olid valusad, seda vaid 2 päeva. Edasistel kuudel oli mu selg justkui uuestisündinud. Käin endiselt Kuldari juures, et seda seisundit hoida ja mitte anda seljale võimalust tagasi pööruda samade probleemide juurde. Võin öelda, et jumal tänatud, Kuldar, et sa olemas oled :) 

Kadri 


Kukkusin jalgrattalt vasaku külje peale sõites bussi tuules ca 40 km/h, peaasjalikult õla peale. Traumast tingitud lihaste taandumine ning ebatasakaal tõi kaasa valud, mis ei lubanud öösiti magada. 

Kuldari süvakoe massaaž aktiviseeris uuesti närbu jäänud peened lihased seljas, mis koos "lendamisharjutuste" õppimisega panid õla uuesti tasakaalu ning taastasid normaalse funktsionaalsuse. Ei oleks uskunud, et 500 grammiste raskuste tõstmine võib kujuneda esialgu niivõrd raskeks. Nüüd 5 aastat hiljem teen regulaarselt joogat ja muret õlaga ei ole. 

Muideks, sõbra viisin ka tema juurde. Aastaid Sclerosis Multiplexi põdev sünnipäevalaps jooksis ning hüppas mulle sülle pärast tunni ajast seanssi Kuldari juures. 

Ivari 


Kroonilise ravimatu haiguse tõttu on mul raskendatud käimine. Seetõttu olin ma meeldivalt üllatatud, kui Kuldar mulle tänaval lähenes ja oma abi pakkus. Kuna haigusega kaasnevad ka pidevad lihaspinged ja viimasel ajal eriti just alaseljas olen tema massaažist palju abi saanud. Samuti oskab ta soovitada harjutusi kodus tegemiseks ja mitte lihtsalt harjutusi, vaid selliseid, mis on tegijale jõukohased. Suur tänu.

Sirje 


Kuldar on mind aidanud erinevate vaevuste puhul, kui on olnud valu kaelas, õlas, seljas, põlves või puusas. Õlavalu pärast pidin olema isegi paar kuud haiguslehel, peale ravikuuri läbimist ei ole sellega enam kaks aastat probleeme olnud. Põlvevalu kestis samuti pikalt. Uuring näitas, et põlvekedra alune kõhr on kahjustunud. Arvatavasti tänu sellele, mida Kuldar tegi, valu kadus mõne aja pärast märkamatult ega ole pooleteise aasta jooksul enam tagasi tulnud. Viimane probleem oli puusas, kus järsku tekkinud valu andis endast tunda iga päev. Arsti kirjutatud valuvaigistid ei pakkunud mingit leevendust, ravivõimlemine ja elektriravi ei andnud samuti tulemusi. Paranemine hakkas toimuma alles siis, kui pääsesin Kuldari käe alla. Peale kolme seanssi oli valu tunda veel ainult valusatele kohtadele surudes. Ta on samuti aidanud minu tütart kaelavalu ja seljavalu puhul. Olen ka ise massöör, kuid ma ei tea kedagi teist, kes sellist massaaži teeb. 

Maija 


Kuldari poole pöördusin esmakordselt poolteist aastat tagasi, et massaažiga vähendada põlve ja jalalihaste valulikkust, mis arvatavasti kaasnes puusaliigese kulumisega. Mõned kuud tagasi oli veel teine konkreetne põhjus, üleöö ootamatult ilmnenud õlavalu, mis takistas käe kasutamist. Nüüdseks olen loodetud abi saanud mõlemale probleemile, valuvaigisteid pole vaja olnud võtta. Käe liikuvus on täiesti taastunud. Aga mitte ainult. Seansside käigus on massöör kindlaks teinud, kuidas on lugu ka teiste lihaste ja liigestega ning vastavalt sellele toiminud. Kuidas muidu on iga seansi järel mitte ainult häda teinud jalg tervem ja tugevam, vaid kogu füüsiline olek väga palju parem. Sealjuures tekib ka täieliku rahu tunne. Nädalateks jätkub hea uni ja mõnus olek. 

Ka klient ise ei saa passiivseks jääda – ta on õpetanud mulle võimlemisharjutusi, mida tehes ma tunnen, et need tõesti aitavad. Kavatsen jätkata massaaži ja võimlemisega, et tunda end jätkuvalt hästi, hoolimata sellest, et eluaastaid on üle 70. Olen tänulik juhusele, et sattusin just Kuldari juurde. 

Helje 


Kuldar on mind aidanud erinevate valuprobleemide puhul. Sattusin tema juurde juhuslikult mõned aastad tagasi, sest seoses pingelise arvutitööga tekkisid õla-, käte- ja seljavalud. Olen Kuldari juures käinud 3 aasta jooksul ja olen saanud abi. Ma arvan, et tema puhul on positiivne tema põhjalikkus ja suhtumine inimestesse. Soovitan kõigil abi saamiseks Kuldari poole pöörduda. 

Endla 


I had the privilege to enjoy Kuldar's treatments for about two years. After various hip operations walking became painful for me. With Kuldar's help I improved my walking ability considerably and was relieved of my pain. He has the ability to adjust perfectly to the individual treatments needed and combines his massages with the necessary gymnastics. He has a wide range of massage techniques and improves them constantly by studying. I specially want to emphasize his sincere interest in his patients' well-being. He also explains all his treatments in detail. He is the best masseur I experienced and therefore I fully recommend his services.

Ruth, Germany

Kliendilood ja tagasiside